Joga

Opublikowane przez admin w dniu

Dlaczego nie lubię jogi i przepisuję ją wszystkim pacjentom?

Jogi nie lubię osobiście i prywatnie, jak wszelkich innych przejawów kulciarstwa i żerowania na ludzkiej niewiedzy, naiwności, potrzebie bycia częścią społeczności, potrzebach religijnych, dla własnego zysku materialnego lub pompowania swojego ego.

Jako aktywność fizyczna posiada wiele pozytywnych cech:

DOSTĘPNOŚĆ 
Jeśli masz na czym stanąć lub usiaść, kawałek ziemi lub podłogę – możesz zacząć ćwiczyć.

POPULARNOŚĆ 
Nie jest trudno znaleźć ani materiały w internecie, ani szkółkę jogi w okolicy miejsca zamieszkania. Szczególnie w miastach.

METODYKA PRACY
Tu już kwestia indywidualna samego praktyka i mentora, ale założenia są zgodne z wytycznymi dla treningu – ma być wyzwaniem ale pozostawać możliwe do wykonania w sposób bezpieczny i powtarzalny.

DLA KAŻDEGO
Tak, mimo że nie każda osoba powinna to każdy może bezpiecznie praktykować jogę. Nie musisz zwijać się w precelek na pierwszych zajęciach, możesz trzymać się komfortowych dla siebie elementów praktyki.

NIECODZIENNE AKROBACJE
Bardzo cenne, szczególnie dla osób nie będących sportowcami. Jeśli nie uprawiasz żadnej aktywności ruchowej, joga może być dla twojego ciała okazją żeby wejść w zakresy ruchu, i wykorzystać do pracy mięśnie w sposób, do którego nie przywykłeś. Nasz mózg lubi uczyć się nowych rzeczy, wiec po początkowym dyskomforcie możesz odkryć, że upierdliwe napięcia mięśniowe które na codzień tak Ci przeszkadzały – zniknęły.

Jest to też przykład aktywności ekstremalnej, dążącej w ruchu do dużej elastyczności co odbija się na innych zdolnościach motorycznych: sile, szybkości i mocy. Będąc ekstremalnie elastycznym nie wygenerujesz dużej siły, nie dasz też rady wygenerować jej szybko. Sztywność naszych tkanek nie jest naszym wrogiem, są sytuacje gdzie jest potrzebna, pożyteczna lub wręcz niezbędna.

W całym zamieszaniu wokół jogi tym większa moja przyjemność, przedstawić państwu Anna Burzyńska, osobę której filozofia pracy nie koliduje z moimi przekonaniami, a nawet się metodycznie uzupełniamy.

www.yogastudio.com.pl


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *